ახალი ეპოქის დასაწყისი - ბიოტექნოლოგიურმა კომპანიამ ძალიან დიდი აღმოჩენა გააკეთა ახალი ეპოქის დასაწყისი - ბიოტექნოლოგიურმა კომპანიამ ძალიან დიდი აღმოჩენა გააკეთა უცხოეთის ამბები თურქეთმა შესთავაზა რუსეთს მარიუპოლიდან 2000 მებრძოლის ევაკუაცია თურქეთმა შესთავაზა რუსეთს მარიუპოლიდან 2000 მებრძოლის ევაკუაცია უცხოეთის ამბები რას გააკეთებს უკრაინა, თუ მარიუპოლის მცველები განადგურდებიან – არესტოვიჩის განმარტება რას გააკეთებს უკრაინა, თუ მარიუპოლის მცველები განადგურდებიან – არესტოვიჩის განმარტება უცხოეთის ამბები პოდოლიაკი: იმდენი რუსი სამხედრო მოკვდება, რამდენიც საჭირო იქნება ხერსონის ოლქის გასათავისუფლებლად პოდოლიაკი: იმდენი რუსი სამხედრო მოკვდება, რამდენიც საჭირო იქნება ხერსონის ოლქის გასათავისუფლებლად უცხოეთის ამბები შეერთებულმა შტატებმა დაიწყო უკრაინისთვის მრავალჯერადი სარაკეტო სისტემების (MLRS) მიწოდება შეერთებულმა შტატებმა დაიწყო უკრაინისთვის მრავალჯერადი სარაკეტო სისტემების (MLRS) მიწოდება უცხოეთის ამბები „ბორჯომი“ წარმოებას სანქციების გამო დროებით აჩერებს. „ბორჯომი“ წარმოებას სანქციების გამო დროებით აჩერებს. ეკონომიკა „არ მჯერა, რომ კვდები“ - თამარ ჩერგოლეიშვილის წერილი სააკაშვილს „არ მჯერა, რომ კვდები“ - თამარ ჩერგოლეიშვილის წერილი სააკაშვილს პოლიტიკა სომხეთი საქართველოს მოსაზღვრე სოფელს უბრუნებს - სომხური მედია სომხეთი საქართველოს მოსაზღვრე სოფელს უბრუნებს - სომხური მედია პოლიტიკა განადგურებული მარიუპოლი... განადგურებული მარიუპოლი... უცხოეთის ამბები ჯო ბაიდენის ადმინისტრაცია, კონგრეს მიმართავს თხოვნით, 33 მილიარდი დოლარის  გამოყოფის შესახებ ჯო ბაიდენის ადმინისტრაცია, კონგრეს მიმართავს თხოვნით, 33 მილიარდი დოლარის გამოყოფის შესახებ უცხოეთის ამბები „მე წავედი!.. არ ღირს, ჩემს გამო ვინმემ უხერხულად იგრძნოს თავი“ „მე წავედი!.. არ ღირს, ჩემს გამო ვინმემ უხერხულად იგრძნოს თავი“ კულტურა ჰორიზონტი 15.09.18 ჰორიზონტი 15.09.18 ჰორიზონტი პოდოლიაკი: რუსეთისთვის ცუდი ამბავი მაქვს პოდოლიაკი: რუსეთისთვის ცუდი ამბავი მაქვს უცხოეთის ამბები უკრაინაში მაშველები ჩავიდნენ უკრაინაში მაშველები ჩავიდნენ უცხოეთის ამბები ყაზახეთში მოკვდა გოგონა, რომელიც 300 კაცთან იწვა ყაზახეთში მოკვდა გოგონა, რომელიც 300 კაცთან იწვა უცხოეთის ამბები თბილისში კედელზე გამოჩენილი ნიშნები გაშიფრეს - ეს აუცილბლად უნდა იცოდეთ თბილისში კედელზე გამოჩენილი ნიშნები გაშიფრეს - ეს აუცილბლად უნდა იცოდეთ კრიმინალი
"უმძიმესი რამ გველის, მაღალია უბედური შემთხვევების რისკი", - მიხეილ ცაგარელის გაფრთხილება "უმძიმესი რამ გველის, მაღალია უბედური შემთხვევების რისკი", - მიხეილ ცაგარელის გაფრთხილება საზოგადოება უკრაინაში ქართული ლეგიონი ბრიტანეთმა გაწვრთნა უკრაინაში ქართული ლეგიონი ბრიტანეთმა გაწვრთნა უცხოეთის ამბები კოშმარია, უკრაინიდან უახლესი შემზარავი ცნობა გავრცელდა, კიევის ოლქში ეს ყველაფერი მოხდა კოშმარია, უკრაინიდან უახლესი შემზარავი ცნობა გავრცელდა, კიევის ოლქში ეს ყველაფერი მოხდა უცხოეთის ამბები თენგიზ ცერცვაძე განცხადებას ავრცელებს თენგიზ ცერცვაძე განცხადებას ავრცელებს საზოგადოება საქართველოს ხელისუფლების პოზიციის არ მესმის და ამ საკითხს ასე მტკივნეულად ამიტომაც აღვიქვამ საქართველოს ხელისუფლების პოზიციის არ მესმის და ამ საკითხს ასე მტკივნეულად ამიტომაც აღვიქვამ უცხოეთის ამბები ჯონსონი ომში ჩართვის მიზეზს ასახელებს და იმუქრება - "პუტინის დიქტატურა და რუსული იმპერიალიზმი დაიმარხება" ჯონსონი ომში ჩართვის მიზეზს ასახელებს და იმუქრება - "პუტინის დიქტატურა და რუსული იმპერიალიზმი დაიმარხება" უცხოეთის ამბები ჰორიზონტი 15.09.18 ჰორიზონტი 15.09.18 ჰორიზონტი მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია უცხოეთის ამბები რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს უცხოეთის ამბები CNN რუსეთის საქართველოში შემოჭრას აანონსებს - "პუტინი შესაძლოა საქართველოში შეიჭრას უკრაინაში წარუმატებლობის გამო! CNN რუსეთის საქართველოში შემოჭრას აანონსებს - "პუტინი შესაძლოა საქართველოში შეიჭრას უკრაინაში წარუმატებლობის გამო! პოლიტიკა "ტვიტერი" $44 მილიარდად მასკის საკუთრებაა "ტვიტერი" $44 მილიარდად მასკის საკუთრებაა უცხოეთის ამბები მოლდოვის სეპარატისტულ დნესტრისპირეთში, სიტუაცია ყოველწუთიერად მწვავდება მოლდოვის სეპარატისტულ დნესტრისპირეთში, სიტუაცია ყოველწუთიერად მწვავდება უცხოეთის ამბები პოლიციამ დაადგინა იმ ადამიანის ვინაობა, ვინც ქუჩებში "კატებს" ხატავდა პოლიციამ დაადგინა იმ ადამიანის ვინაობა, ვინც ქუჩებში "კატებს" ხატავდა კრიმინალი ეს კაცი პაპაჩემია, გმირია და თქვენი დასაცინი არ არის... ვინ არის რეალურად კახელი კაცი, რომელსაც ვოლოდიმერ ზელენსკი გაჭრილი ვაშლივით ჰგავს ეს კაცი პაპაჩემია, გმირია და თქვენი დასაცინი არ არის... ვინ არის რეალურად კახელი კაცი, რომელსაც ვოლოდიმერ ზელენსკი გაჭრილი ვაშლივით ჰგავს საზოგადოება თურქი ბიზნესმენი გალიფ ოზთურქი დააკავეს თურქი ბიზნესმენი გალიფ ოზთურქი დააკავეს კრიმინალი "პოლკი აზოვის შესაქმნელად მე მივავლინე იქ გია ქუფარაშვილი" - რა თქვა სააკაშვილმა სასამართლო სხდომაზე "აზოვის" ერთ-ერთი დამაარსებლის შესახებ "პოლკი აზოვის შესაქმნელად მე მივავლინე იქ გია ქუფარაშვილი" - რა თქვა სააკაშვილმა სასამართლო სხდომაზე "აზოვის" ერთ-ერთი დამაარსებლის შესახებ პოლიტიკა
CNN რუსეთის საქართველოში შემოჭრას აანონსებს - "პუტინი შესაძლოა საქართველოში შეიჭრას უკრაინაში წარუმატებლობის გამო!
/ ნანახია:  869 / კომენტარები: 0
ნატოსა და ევროკავშირში გაწევრიანება საქართველოსთვის მოკლევადიან პერსპექტივაში ძნელად შესაძლებელია. მაგრამ რუსეთის შეჭრა უკრაინაში და უკრაინელების სასოწარკვეთილი წინააღმდეგობა ცვლის საერთაშორისო დღის წესრიგს და გეოპოლიტიკურ რეალობას.
პუტინს ჰაერივით სჭირდება სადმე გამარჯვება. და ეს შეიძლება მოხდეს საქართველოში.
საქართველოში რუსული სამხედრო ინტერვენცია უახლოესი რეალობაა, უკრაინაში წარუმატებლობის გადასაფარავად.