„ბორჯომი“ წარმოებას სანქციების გამო დროებით აჩერებს. „ბორჯომი“ წარმოებას სანქციების გამო დროებით აჩერებს. ეკონომიკა აშშ უკრაინისთვის ორი სახის სადაზვერვო ინფორმაციის მიწოდებას ზღუდავს – The Washington Post აშშ უკრაინისთვის ორი სახის სადაზვერვო ინფორმაციის მიწოდებას ზღუდავს – The Washington Post უცხოეთის ამბები „მე წავედი!.. არ ღირს, ჩემს გამო ვინმემ უხერხულად იგრძნოს თავი“ „მე წავედი!.. არ ღირს, ჩემს გამო ვინმემ უხერხულად იგრძნოს თავი“ კულტურა დეტალები, რომელიც ბევრმა არ იცოდა - რა ინფორმაცია ვრცელდება ზუგდიდში გარდაცვლილ ბიჭზე დეტალები, რომელიც ბევრმა არ იცოდა - რა ინფორმაცია ვრცელდება ზუგდიდში გარდაცვლილ ბიჭზე საზოგადოება მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია უცხოეთის ამბები გიორგი მარგველაშვილი "ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარე ხდება გიორგი მარგველაშვილი "ნაციონალური მოძრაობის" თავმჯდომარე ხდება პოლიტიკა "მსურს დამიმახსოვრონ ადამიანად, რომელსაც სიცოცხლე უყვარდა, უყვარდა ოჯახი და სამშობლო... მინდა, ხალხმა ისეთად მიმიღოს, როგორიც ვარ, ჩვეულებრივ ადამიანად" - ზელენსკი "მსურს დამიმახსოვრონ ადამიანად, რომელსაც სიცოცხლე უყვარდა, უყვარდა ოჯახი და სამშობლო... მინდა, ხალხმა ისეთად მიმიღოს, როგორიც ვარ, ჩვეულებრივ ადამიანად" - ზელენსკი უცხოეთის ამბები 323 ავტობუსში ქმარმა ცოლი შვილების თანდასწრებით მოკლა 323 ავტობუსში ქმარმა ცოლი შვილების თანდასწრებით მოკლა კრიმინალი დააკავეს  რედი ჯონსონი, ფაიზერის აღმასრულებელი ვიცე პრეზიდენტი დააკავეს რედი ჯონსონი, ფაიზერის აღმასრულებელი ვიცე პრეზიდენტი უცხოეთის ამბები რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს უცხოეთის ამბები უკრაინაში მაშველები ჩავიდნენ უკრაინაში მაშველები ჩავიდნენ უცხოეთის ამბები "ვიწყებთ რუსეთში სამხედრო ობიექტების ჰაერში აწევას" - უკრაინას ომი რუსეთის ტერიტორიაზე გადააქვს? "ვიწყებთ რუსეთში სამხედრო ობიექტების ჰაერში აწევას" - უკრაინას ომი რუსეთის ტერიტორიაზე გადააქვს? უცხოეთის ამბები გახშირებული ნაწლავური ინფექციები გახშირებული ნაწლავური ინფექციები საზოგადოება კობახიძე: ომი რომ დასრულდება, არახამიაზე კიდევ უფრო ცუდ რაღაცებს გაიგებს საზოგადოება კობახიძე: ომი რომ დასრულდება, არახამიაზე კიდევ უფრო ცუდ რაღაცებს გაიგებს საზოგადოება პოლიტიკა საქართველოს ხელისუფლების პოზიციის არ მესმის და ამ საკითხს ასე მტკივნეულად ამიტომაც აღვიქვამ საქართველოს ხელისუფლების პოზიციის არ მესმის და ამ საკითხს ასე მტკივნეულად ამიტომაც აღვიქვამ უცხოეთის ამბები CNN რუსეთის საქართველოში შემოჭრას აანონსებს - "პუტინი შესაძლოა საქართველოში შეიჭრას უკრაინაში წარუმატებლობის გამო! CNN რუსეთის საქართველოში შემოჭრას აანონსებს - "პუტინი შესაძლოა საქართველოში შეიჭრას უკრაინაში წარუმატებლობის გამო! პოლიტიკა
,, ასე ნიკა, ყველაფერი არ უნდა იკადროთ!” – ნოდარ მელაძე ნიკა მელიას ,, ასე ნიკა, ყველაფერი არ უნდა იკადროთ!” – ნოდარ მელაძე ნიკა მელიას პოლიტიკა ახალი ეპოქის დასაწყისი - ბიოტექნოლოგიურმა კომპანიამ ძალიან დიდი აღმოჩენა გააკეთა ახალი ეპოქის დასაწყისი - ბიოტექნოლოგიურმა კომპანიამ ძალიან დიდი აღმოჩენა გააკეთა უცხოეთის ამბები განადგურებული მარიუპოლი... განადგურებული მარიუპოლი... უცხოეთის ამბები შეერთებულმა შტატებმა დაიწყო უკრაინისთვის მრავალჯერადი სარაკეტო სისტემების (MLRS) მიწოდება შეერთებულმა შტატებმა დაიწყო უკრაინისთვის მრავალჯერადი სარაკეტო სისტემების (MLRS) მიწოდება უცხოეთის ამბები მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია მარიუპოლი ... აზოვის ბატალიონი ალყაშია უცხოეთის ამბები "დანა დამადო, თითს მოგაჭრიო, ჩემი გაუპატიურება უნდოდა...  ვინ არის ბიკო ბირბიჩაძე "დანა დამადო, თითს მოგაჭრიო, ჩემი გაუპატიურება უნდოდა... ვინ არის ბიკო ბირბიჩაძე საზოგადოება “კიევის აჩრდილი” ცოცხალია, ეფესბემ “თაიმსიც” კი შეცდომაში შეიყვანა" - თეა ადეიშვილი “კიევის აჩრდილი” ცოცხალია, ეფესბემ “თაიმსიც” კი შეცდომაში შეიყვანა" - თეა ადეიშვილი უცხოეთის ამბები საქართველოს აქვს ისტორიული შესაძლებლობა, დაიკავოს აფხაზეთი და ცხინვალის რეგიონი - ოლექსეი არესტოვიჩი საქართველოს აქვს ისტორიული შესაძლებლობა, დაიკავოს აფხაზეთი და ცხინვალის რეგიონი - ოლექსეი არესტოვიჩი უცხოეთის ამბები 323 ავტობუსში ქმარმა ცოლი შვილების თანდასწრებით მოკლა 323 ავტობუსში ქმარმა ცოლი შვილების თანდასწრებით მოკლა კრიმინალი კოშმარია, უკრაინიდან უახლესი შემზარავი ცნობა გავრცელდა, კიევის ოლქში ეს ყველაფერი მოხდა კოშმარია, უკრაინიდან უახლესი შემზარავი ცნობა გავრცელდა, კიევის ოლქში ეს ყველაფერი მოხდა უცხოეთის ამბები ბენ ჰოჯესი მიიჩნევს, რომ რუსები კაპიტულაციის შესაძლებლობას განიხილავენ ბენ ჰოჯესი მიიჩნევს, რომ რუსები კაპიტულაციის შესაძლებლობას განიხილავენ უცხოეთის ამბები აშშ უკრაინისთვის ორი სახის სადაზვერვო ინფორმაციის მიწოდებას ზღუდავს – The Washington Post აშშ უკრაინისთვის ორი სახის სადაზვერვო ინფორმაციის მიწოდებას ზღუდავს – The Washington Post უცხოეთის ამბები ჯონსონი ომში ჩართვის მიზეზს ასახელებს და იმუქრება - "პუტინის დიქტატურა და რუსული იმპერიალიზმი დაიმარხება" ჯონსონი ომში ჩართვის მიზეზს ასახელებს და იმუქრება - "პუტინის დიქტატურა და რუსული იმპერიალიზმი დაიმარხება" უცხოეთის ამბები არახამიამ განმარტა, რატომ უნდა აიყვანონ რუსები ტყვედ არახამიამ განმარტა, რატომ უნდა აიყვანონ რუსები ტყვედ უცხოეთის ამბები რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს რუსეთის სასულიერო პირებმა პუტინის ხატი დაწერეს უცხოეთის ამბები თბილისში კედელზე გამოჩენილი ნიშნები გაშიფრეს - ეს აუცილბლად უნდა იცოდეთ თბილისში კედელზე გამოჩენილი ნიშნები გაშიფრეს - ეს აუცილბლად უნდა იცოდეთ კრიმინალი
აშშ უკრაინისთვის ორი სახის სადაზვერვო ინფორმაციის მიწოდებას ზღუდავს – The Washington Post
აშშ-ის პრეზიდენტის ჯო ბაიდენის ადმინისტრაციამ შეიმუშავა სახელმძღვანელო კიევთან სადაზვერვო ინფორმაციის გაზიარების შესახებ, რომელიც აწესებს ორ ფართო აკრძალვას ვაშინგტონსა და მოსკოვს შორის დაძაბულობის ესკალაციის თავიდან ასაცილებლად, – იუწყება The Washington Post წყაროებზე დაყრდნობით.
„ვაშინგტონი უკრაინას უგზავნის მილიარდობით დოლარის იარაღს, საჯაროდ საუბრობს ამ გადაზიდვების შესახებ. მაგრამ აშშ ბევრად უფრო ფრთხილია, როდესაც აღწერს კიდევ ერთ მნიშვნელოვან წვლილს უკრაინის წარმატებაში ბრძოლის ველზე - რუსეთის სამხედროების დაზვერვას“, - აღნიშნავს გამოცემა.
აშშ-ის და უკრაინის ოფიციალურმა პირებმა გამოცემას ანონიმურობის დაცვის პირობით განუცხადეს, რომ ინფორმაცია რუსული ჯარების ადგილმდებარეობისა და გადაადგილების შესახებ უკრაინაში რეალურ დროში მიეწოდება და რომ ვაშინგტონსა და მოსკოვს შორის დაძაბულობის ესკალაციის თავიდან ასაცილებლად, აშშ-ის ადმინისტრაციამ შეიმუშავა სახელმძღვანელო მითითებები დაზვერვის გაზიარებისთვის.
„დოკუმენტის მიხედვით, შეერთებულმა შტატებმა არ შეიძლება, მიაწოდოს უკრაინას დეტალური ინფორმაცია, რომელიც მათ „დაეხმარებოდა რუსი სამხედრო მაღალჩინოსნების სიცოცხლის მოსპობაში “. ეს ასევე ეხება რუსეთის ფედერაციის გენერალური შტაბის უფროსს ვალერი გერასიმოვს და თავდაცვის მინისტრს სერგეი შოიგუს“, – განუცხადეს გაზეთს წყაროებმა.
ამასთან, როგორც გაზეთი წერს, აკრძალვა არ ეხება უკრაინის ტერიტორიაზე მყოფი რუსი ოფიცრების შესახებ მონაცემებს.
„აკრძალვის მეორე კატეგორია ეხება ნებისმიერ ინფორმაციას, რომელიც დაეხმარება უკრაინას მის ფარგლებს გარეთ მდებარე რუსეთის ობიექტებზე შეტევაში. აკრძალვა ნაწილობრივ შემოღებულია იმის გათვალისწინებით, რომ აშშ არ გახდეს იმ თავდასხმების მონაწილე, რომელიც უკრაინას შეუძლია, განახორციელოს რუსეთის ტერიტორიაზე“– აცხადებენ WP-ის წყაროები.
გარდა ამ შეზღუდვებისა, გამოცემის თანახმად, ვაშინგტონი იცავს წესს, რომელიც კრძალავს უკრაინისთვის იმგვარი ინფორმაციის მიწოდებას, რომელსაც ოფიციალური პირები "მიზანმიმართულ ინფორმაციას" უწოდებენ.
მაგალითად, ოფიციალური პირების თქმით, აშშ არ ეტყვის უკრაინელ სამხედროებს, რომ კონკრეტული რუსი გენერალი შენიშნეს კონკრეტულ ადგილას.მანამდე ამერიკული მედია იუწყებოდა, რომ რუსეთის შავი ზღვის ფლოტის ფლაგმანურ ხომალდზე, კრეისერ „მოსკვაზე“ თავდასხმა აშშ-ის დაზვერვის მონაცემების წყალობით გახდა შესაძლებელი. ამასთან, პუბლიკაციების წყაროებმა ხაზგასმით აღნიშნეს, რომ შეერთებულმა შტატებმა ზუსტად არ იცოდა, როგორ გამოიყენებდა კიევი ინფორმაციას.