კიევის ოლქში რუსების მიერ 1 200-ზე მეტი მოკლული მშვიდობიანი მოქალაქის ცხედარია ნაპოვნი. ინფორმაციას უკრაინული მედია კიევის ოლქის პოლიციის უფროსის, ანდრეი ნებიტოვზე დაყრდნობით ავრცელებს. „სამწუხაროდ, ჩვენ თითქმის ყოველდღე ვაკეთებთ საზარელ აღმოჩენებს და ვაფიქსირებთ რუსეთის არმიის დანაშაულებს კიევის ოლქში. ამჟამად, გამომძიებლების მიერ გამოკვლეულია ჩვენი დაღუპული მშვიდობიანი მოქალაქეების 1 202 ცხედარი და გადაყვანილი არიან სასამართლო სამედიცინო დაწესებულებებში სიკვდილის მიზეზის დასადგენად. მათგან
შეუძლებელია წარმოიდგინოთ რამდენად დიდი გავლენები არსებობს უკრაინის ხელისუფლებაში იმ ადამიანების, რომლებიც ასოცირდებიან სააკაშვილთან და მის გუნდთან, - ამის შესახებ ანალიტიკოსმა მამუკა არეშიძემ „იმედი LIVE“-ში განაცხადა. „ერთი ადამიანი დაზვერვის, ამხელა სტრუქტურის ხელმძღვანელის მოადგილეა. ჰააგის ტრიბუნალის წარმომადგენლებთან შეხვედრაზე მრჩევლად იმყოფებოდა ადეიშვილი. ფრაქციის თავმჯდომარე არახამია. პროტოკოლში და აპარატში სულ მცირე ორი-სამი ადამიანი, ქართველები და ქართველების ცოლები. გარდა ამისა
პირველი შემთხვევაა, როცა ანჯელინა ჯოლის დანახვაზე გული მერევა. გულწრფელად არ მესმის, ანჯელინა ჯოლი ან შონ პენი “დონეცკის სახალხო რესპუბლიკაში” ან “ლუგანსკის სახალხო რესპუბლიკაში” რატომ არ ჩავიდნენ? რატომ არც ერთ დასავლელ მსახიობს არ ანაღვლებდა მთელი ამ წლების განმავლობაში დახოცილი ხალხი? რატომ ცდილობენ რუსეთი გლობალურ ბოროტებად გამოიყვანონ და დაამტკიცონ, რომ ყველა, ვინც რუსეთის მომხრეა, ანტიჰუმანისტი და უბრალოდ მონსტრია? ასე გამოეხმაურა კრემლის პროპაგანდისტი თინა კანდელაკი ამერიკელი მსახიობის,
ჟურნალისტი, თეა ადეიშვილი სოციალურ ქსელში წერს, რომ "კიევის აჩრდილი" მაიორი, სტეპან ტარაბალკა რომელმაც სავარაუდოდ, 40-ზე მეტი რუსული თვითმფრინავი ჩამოაგდო ცოცხალია. “კიევის აჩრდილი” ცოცხალია, ეფესბემ “თაიმსიც” კი შეცდომაში შეიყვანა ცოცხალია “აზოვის” უკვდავი პოლკის ლეგენდარული მეთაური დენის პროკოპენკოც კიევში ძალიან სანდო წყაროებთან გადამოწმებული ინფორმაციაა-ვიცი თქვენც გაგიხარდებათ და ამიტომ ვწერ მე გუშინ გული გამისკდა და ჩემმა კარგმა მეგობარმა მომწერა ამ დილით - შენ ნუ იდარდებ,
კომპანიის განცხადება ,,გაცნობებთ, რომ უკრაინაში საომარი მოქმედებების დაწყების დღიდან კომპანია IDS ბორჯომი საქართველო მძიმე ვითარებაში აღმოჩნდა. კომპანიის პროდუქციის რეალიზაციის ძირითად ბაზრებზე შექმნილ რთულ ვითარებას დაემატა საბანკო ანგარიშებზე შეზღუდული წვდომა, რამაც კომპანიას ჩაუკეტა სავალუტო შემოსავლების მიღებისა და კრედიტორებთან ანგარიშსწორების შესაძლებლობა. კომპანია დღემდე სიტუაციის არსებითი გამოსწორების იმედით აგრძელებდა ფუნქციონირებას, რაც სამწუხაროდ ამ დრომდე ვერ მოხერხდა. აღნიშნულის
ნიკოლოზ ლოლაძე, რომელიც რუსეთ-უკრაინის ომს აქტიურად აშუქებს და აანალიზებს, ომის რუსეთის ტერიტორიაზე გადატანის შესახებ სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს: "ომის გადატანა რუსეთის ტერიტორიაზე ომის ორი თვის მანძილზე რუსეთის ტერიტორიაზე რანდენიმე ნავთობსაცავზე და სამხედრო ობიექტზე სხვადასხვა "ინციდენტი" მოხდა. ზოგიერთის "ავტორობა" უკრაინელებმა პირდაპირ აღიარეს, ზოგისაც - ირიბად, მინიშნებით. კონფერენციაზე ბრიტანეთის თავდაცვის მინისტრმა ბენ უოლესმა პირდაპირ თქვა, უკრაინას სრული
ჯო ბაიდენის ადმინისტრაცია, კონგრეს მიმართავს თხოვნით, დამატებით 33 მილიარდი დოლარის ღირებულების სამხედრო,ეკონომიკური და ჰუმანიტარული დახმარების გამოყოფის შესახებ. საერთო დახმარებიდან 20.4 მილიარდი დოლარი გათვლილი იქნება უკრაინის სამხედრო დახმარებისა და აშშ-ის მიერ ევროპის უსაფრთოხევის განმტკიცებისათვის. სავარაუდოდ, ბაიდენი დღეს აღნიშნულის შესახებ ოფიციალურ განცხადებას გააკეთებს, რასაც თან კონგრესის მიერ უკრაინის დემოკრატიის განმტკიცებისთვის ლენდ-ლიზის პროგრამის განხილვა-დამტკიცება მოჰყვება.